wyślij
Kino

Millennium Studio - Małe szczęścia

Millennium Studio

Opowieść o prawdziwej przyjaźni oraz poszukiwaniu tych krótkich chwil, które często mogą dać nam ogromny zastrzyk pozytywnej energii na całe życie.

Millennium Studio
Pojedynczy seans: 26.10.2020 godz. 20:30
Cena: 10 zł

reżyseria: Daniel Cohen
scenariusz: Daniel Cohen / Olivier Dazat

czas: 1 godz. 40 min.
kraj produkcji:
Belgia / Francja
rok produkcji:
2020

gatunek: komedia
premiera: 18 września 2020 (Polska)
obsada: Bérénice Bejo, Vincent Cassel, Florence Foresti, François Damiens

Film od 15 lat
Wersja: 2D napisy PL


O filmie:

Kochająca życie 40-kilkuletnia Lea (Bérénice Bejo) pracuje w centrum handlowym i jest szczęśliwą żoną Marca (Vincent Cassel), konserwatysty i w pewnym stopniu niewierzącego w siebie sprzedawcy. Lea od dawna uważana jest za marzycielkę przez swoją najlepszą przyjaciółkę Karine (w tej roli niezrównana Florence Foresti), która jest zadowolona ze swojej kierowniczej posady w reklamie i życia z Francisem (François Damiens) oraz dwójką ich dzieci. Coś jednak zburzy spokój tej czwórki.

Pewnego wieczoru, podczas kolacji, Lea niespodziewanie ogłasza, że spróbuje swoich sił jako pisarka. Jednak jej mąż nie jest do końca przekonany do tego pomysłu. Nagły przypływ kreatywności u Lei powoduje, że także jej przyjaciółka Karine zdecyduje się także spróbować swoich sił w pisarstwie, a jej mąż odkryje na nowo swoje kreatywne oblicze. Kiedy jedno z wiodących wydawnictw zainteresuje się książką Lei, wydaje się, że czekają ją same sukcesy.

Tylko czy jej przyjaciele i mąż będą w stanie to udźwignąć?

 


Millennium Studio:

to stała, comiesięczna oferta dla osób ceniących sobie kino o wysokich walorach artystycznych. Średnio co dwa tygodnie prezentujemy na jednorazowych pokazach filmy, które zostały nagrodzone na festiwalach filmowych, te, które szokują i pobudzają do myślenia oraz te, które trudno znaleźć w repertuarze kina komercyjnego. Wyborem tytułów zajmuje się Łukasz Maciejewski.

Millennium Studio - Małe szczęścia
Podziel się:
25.10.2020 10:42
Millennium Studio - Małe szczęścia
Millennium Studio - Małe szczęścia

Millennium Studio

Zawsze wyszukane kino.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.