wyślij
Festiwale

Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady.

Za Horyzont Domu

Podróż Roku w plebiscycie National Geographic Travelery 2020!

Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady

Arkadiusz Winiatorski i Ola Synowiec

spotkanie w ramach cyklu

Za horyzont domu

14 października 2020 r., godz. 19:00

 

 

 

Arek Winiatorski po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go... PIESZO! Przeszedł całą Amerykę Centralną i to wcale nie najprostszą drogą, bo przez góry, zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą przemierzył pieszo kolejne 7 tysięcy kilometrów, aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami.

35-45 kilometrów – tyle średnio Ola i Arek przechodzili w ciągu dnia. Spędzali noce w miejscowościach, gdzie nikt się nie zatrzymuje. Słuchali historii życia zwykłych ludzi, bo to właśnie oni byli najważniejsi w tej podróży. Rozmawiali z rolnikami na polach, protestującymi blokującymi drogi i migrantami przemierzającymi tę samą trasę co oni. Poznawali to, co zwykle w podróży rozmazuje się za szybami pędzących samochodów. To, co na poboczu Ameryk.

Ola i Arek podczas tej wyprawy zakochali się nie tylko w sobie, w Amerykach i w życiu, ale przede wszystkim w chodzeniu. Wierzą, że 6km/h to najlepsza, najbardziej naturalna prędkość.
Do poznawania świata, do poznawania ludzi, do poznawania siebie.

 

Arkadiusz Winiatorski – edukator filmowy, organizator wydarzeń kulturalnych oraz sportowych, autor artykułów podróżniczych. Uzależniony od górskich wycieczek, wolontariatu oraz autostopu, który zaraz po chodzeniu uważa za najlepszy środek przemieszczania się.

Ola Synowiec - latynoamerykanistka, dziennikarka pisząca dla polskiej prasy o Meksyku. Autorka przewodników po tym kraju, strony Mexico Magico Blog i książki "Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk" (Wydawnictwo Czarne, 2018)

 


Bilety/ Informacje:

 • Data: 14 października 2020 r. godz. 19:00
 • Bilety: 15 zł normalny, 10 zł ulgowy
 • Antresola, miejsca nienumerowane
 • Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych
 • Bilety grupowe przy zakupie co najmniej 10 biletów
 • Informacje i rezerwacje: 
 • Kasa CSM  czynna:
  • od poniedziałku do piątku w godz. 13:00 - 20:00, w soboty i niedziele w godzinach 15:00 - 20:00
  • ul. Traugutta 1, Tarnów, tel: +48 14 633 46 04
  • Rezerwacja biletów ważna 3 dni

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA - Za horyzont domu: Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady. Arkadiusz Winiatorski i Ola Synowiec

Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady.
Podziel się:
Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady.
Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady.
Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady.
Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady.
Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady.

Edukacja kulturalna

Poznaj naszą ofertę warsztatów i prelekcji. Dla dzieci i dla dorosłych.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.