wyślij
Kino

Spotkania z polskim filmem - Fuga

Spotkania z polskim filmem

Rodzina niespodziewanie odnajduje Alicję po dwóch latach od jej zniknięcia. Kobieta nie pamięta swojego dawnego życia, nie rozpoznaje męża ani synka. Nagrodzony w Gdyni dramat Agnieszki Smoczyńskiej ze znakomitą rolą Gabrieli Muskały.

UWAGA!

Seans przeniesiony na dużą salę

 

Pokaz filmu jest częścią cyklu Spotkania z Polskim Filmem
Pojedynczy seans: 18.02.2020 godz. 18.00

Bilety: 5 zł

reżyseria: Agnieszka Smoczyńska
scenariusz: Gabriela Muskała

kraj produkcji: Polska, Czechy, Słowacja
rok produkcji:
2018
czas trwania: 1 godz. 40 min.

gatunek: thriller, psychologiczny
premiera: 7 grudnia 2018 (Polska) 15 maja 2018 (świat)

obsada: Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Piotr Skiba, Małgorzata Buczkowska, Zbigniew Waleryś

Film od 15 lat

 


O filmie:

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

W Polsce co roku epizod fugi dysocjacyjnej dotyka kilkadziesiąt tysięcy osób. Film „Fuga” stawia pytania o tożsamość, o to, co o niej decyduje: my sami czy nasze otoczenie? Co byśmy zrobili gdybyśmy się obudzili pewnego dnia jako tabula rasa?

 


Spotkania z Polskim Filmem

Cykl projekcji polskiego filmu połączony z wprowadzeniem do tematyki gatunku i spotkaniem po projekcji. Spotkanie prowadzi Mariusz Widawski Mariusz – edukator filmowy, lider „Filmoteki Szkolnej” w województwie małopolskim; autor scenariuszy zajęć i projektów dydaktyczno-wychowawczych z zakresu edukacji filmowej; współpracownik Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego; laureat nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Edukacja młodego widza”.

Więcej o Spotkaniach z Polskim Filmem [LINK]

Projekt realizowany przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.  

Spotkania z polskim filmem - Fuga
Podziel się:
Spotkania z polskim filmem - Fuga
Spotkania z polskim filmem - Fuga
Spotkania z polskim filmem - Fuga
Spotkania z polskim filmem - Fuga

Edukacja kulturalna

Poznaj naszą ofertę warsztatów i prelekcji. Dla dzieci i dla dorosłych.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.