Koncerty
Koncert muzyki filmowej - Crushed Sounds BigBand
Muzyka rozrywkowa
Zabrzmią muzyczne hity z najbardziej kasowych filmów ostatnich czasów tj.: Top Gun, The Blues Brothers, Sherlock Holmes, Bodyguard – I have nothing, Mulan, James Bond - Golden Eye, Król Lew, Władca Pierścieni, Mission Inpossible i wielu innych.
6. Koncert Muzyki Filmowej
Crushed Sounds Big Band
KONCERT ODWOŁANY
6 listopada 2020r. o godz. 17:30 i 20:30
sala widowiskowa
Młodzieżowa Orkiestra Crushed Sounds Big Band wystąpi w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie z nowym filmowym repertuarem. Zabrzmią muzyczne hity z najbardziej kasowych filmów ostatnich czasów tj.: Top Gun, The Blues Brothers, Sherlock Holmes, Bodyguard – I have nothing, Mulan, James Bond - Golden Eye, Król Lew, Władca Pierścieni, Mission Inpossible i wielu innych.
Młodzieżowa Orkiestra Crushed Sounds Big Band, powstała w listopadzie w 2015 r. w Porąbce Uszewskiej. W skład orkiestry wchodzi ponad 40 utalentowanych młodych muzyków w wieku 12-26 lat z terenu gminy Dębno, ale także z powiatu Brzeskiego i Tarnowskiego. Są to uczniowie i absolwenci szkół muzycznych I i II stopnia oraz studenci Akademii Muzycznej. Od 2017 roku orkiestra działa w ramach Stowarzyszenia Muzykalni, którego głównym celem jest stwarzanie dogodnych warunków dla rozwoju artystycznego orkiestry, pozyskiwanie funduszy raz organizowanie koncertów. Założycielem i dyrygentem orkiestry jest Dariusz Swoszowski.
W ubiegłym roku orkiestra wystąpiła po raz pierwszy na scenie Centrum Sztuki Mościce wykonując 5 Koncert Muzyki Filmowej. Było to niezwykłe wydarzenie artystyczne, nad którym patronat honorowy objęła Pani Marszałek Marta Malec-Lech. W 2019 roku orkiestra zakwalifikowała do międzynarodowego programu Disney Performing Arts OnStage w ramach którego zaprezentowała swoje umiejętności podczas Koncertu Muzyki Filmowej w Videopolis Theatre w Disneyland Paris. Ważne miejsce w działalności artystycznej orkiestry stanowią również koncerty patriotyczne zaprezentowane w Porąbce Uszewskiej, Brzesku, Borzęcinie oraz dla Polonii we Francji w Aulnay sois Bois.
Repertuar orkiestry jest bardzo szeroki - oprócz utworów muzyki filmowej, które stanowią jej podstawowy aspekt artystycznej działalności, wykonuje także utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej i sakralnej.
Dariusz Swoszowski – kompozytor, dyrygent i pedagog; ur. 11 maja 1986 w Tarnowie. Studia I stopnia ukończył w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie kompozycji Janusza Stalmierskiego, a studia II stopnia – w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie kompozycji Andrzeja Dziadka oraz kompozycji filmowej i teatralnej w klasie Krzysztofa Olczaka. Współpracował z wieloma środowiskami artystycznymi, m. in.: z grupą teatralną Strażnicy Idei, Tarnowskim Centrum Kultury, Chórem Pueri Cantores Tarnovienses, Chórem Gos.pl w Tarnowie. Jako dyrygent zadebiutował w 2003 roku prezentując wraz z Orkiestrą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Tarnowie autorską muzykę do spektaklu „Myśli z wielkiej nocy” w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. W latach 2003-2006 założył i prowadził Zespół Muzyki Filmowej w Tarnowie. Od 2011 roku współpracuje z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej. W latach 2007-2012 współorganizował wiele koncertów, m.in. w Poznaniu, Gdańsku i Tarnowie.
W latach 2013-2017 nauczyciel przedmiotów teoretycznych i dyrygent orkiestry w Szkole Muzycznej I Stopnia w Porąbce Uszewskiej. W 2015 roku założył i prowadzi Młodzieżową Orkiestrę Crushed Sounds BigBand działającą w ramach Stowarzyszenia Muzykalni w Porąbce Uszewskiej. Autor publikacji edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z zakresu kształcenia muzycznego.
Jego utwory wykonywane były na koncertach i festiwalach muzyki poważnej, m. in. w ramach Tygodnia Talentów w Tarnowie, Gdańskiego Festiwalu Muzycznego „Nowe Brzmienia Gdańskie” w Filharmonii Bałtyckiej, czy też w Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest twórcą techniki, którą określa mianem aleatoryzmu strukturalnego, charakteryzującej się połączeniem elementów aleatoryzmu, sonoryzmu i strukturalizmu, podporządkowanych konstrukcji ekspresyjnej utworu
Informacje / bilety:
- Data: 6 listopada 2020 r. godz. 17:30 i 20:30
- Sala widowiskowa
- Bilety: 20 zł (normalny),15 zł (ulgowy, grupowy)
- Bilety grupowe przy zakupie co najmniej 10 biletów
- Kasa CSM, godziny otwarcia i kontakt:
- tel.: 14 633 46 04
- poniedziałek-piątek: 13:00 - 20:00
- sobota-niedziela: 15:00 - 20:00