wyślij
Wystawy

Scena Otwarta 2023. Wystawa "Performance Dance"

Rzeźba/instalacja, Interkatywne, Tarnowianie

"Performance Dance"

wystawa

XII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA

7 - 31 października 2023

wernisaż  - 7 października 2023, godz. 18:00

 


Wystawa "Performance Dance" na XII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA

Od sceny do ekranu: Tańczący w wirtualnym świecie

Witamy Państwa serdecznie na wystawie "Performance Dance," która stanowi nieodłączną część XII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA, odbywającego się w dniach 7-31 października 2023 roku. Wernisaż otwierający tę fascynującą ekspozycję sztuki jest zaplanowany na 7 października 2023 roku, na godzinę 18:00.

W dobie coraz szybszego rozwoju technologii i cyfryzacji, nie możemy przegapić wpływu, jaki media internetowe wywierają na sztukę, a zwłaszcza na dziedzinę tańca i performansu. Twórcy coraz śmielej i intensywniej eksplorują przestrzeń internetu jako platformę dla swoich działań, zarówno podczas procesu twórczego, jak i jako przestrzeń do dokumentacji i prezentacji.

Media internetowe stanowią ogromne pole do eksperymentów i odkryć artystycznych. Pozwalają na docieranie do nowej publiczności  i nawiązywanie międzynarodowych relacji artystycznych. Youtube, Facebook, czy TikTok, to platformy na których sztuka tańca i performansu może wyjść poza tradycyjny teatrowy kontekst, docierając do osób na całym świecie.

Na tej wystawie zobaczą Państwo przekazy wideo, które przenoszą energię sceny w przestrzeń wirtualną.
Mamy nadzieję, że wystawa ta przyniesie każdemu odbiorcy inspirację i pozwoli odkryć niezwykłe połączenie między sztuką, a technologią; między sceną, a ekranem; między ciałem, a cyfrowym światem.

Bogusław Hynek

kurator wystawy


Dostępność wystawy:

  • Dostępność dla osób z niepełnosprawnością ruchu

Wystawa jest dostępna w holu głównym na parterze. Można tutaj wejść głównym wejściem. Obok drzwi wejściowych znajduje się dzwonek przywołujący. Na drodze od przystanku autobusowego do głównego wejścia nie ma żadnych przeszkód typu progi, czy schody. Jeśli poruszasz się samochodem przy budynku znajduje się darmowy parking.
Nasz asystent może wesprzeć Państwa w drodze z przystanku lub parkingu. Prosimy o kontakt na adres: m.batko@csm.tarnow.pl lub telefon na numer 796 566 696. Zalecamy kontakt najpóźniej 4 dni przed wizytą.

  • Dostępność dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Jest to wystawa multimedialna. Do wystawy można zamówić oprowadzanie z asystentem lub audiodeskrypcję. W tym celu prosimy o kontakt pod numerem 14 633 46 07 lub mailem, na adres:  b.hynek@csm.tarnow.pl najpóźniej 7 dni przed wizytą.

  • Dostępność dla osób z niepełnosprawnością słuchu

Wernisaż wystawy tłumaczony będzie na PJM. Prosimy o kontakt, przynajmniej 7 dni wcześniej. Mail lub SMS można kierować do: m.batko@csm.tarnow.pl tel. 796 566 696.

W holu można skorzystać z miejsc siedzących. Toaleta, przewijak dla niemowląt i pokój wyciszeń znajdują się na prawo od kasy, na parterze. Kierują do nich oznakowania.

  • Wizyta na wystawie i oprowadzanie są darmowe.

 


Informacje:

  • wystawa czynna: 7 – 31 października 2023
  • wernisaż: 7 października, godz. 18:00
  • miejsce: hol Centrum Sztuki Mościcie
  • kurator wystawy: Bogusław Hynek
  • wstęp wolny

 

Scena Otwarta 2023. Wystawa "Performance Dance"
Podziel się:
Scena Otwarta 2023. Wystawa "Performance Dance"
1. Morteza Basravi performance
2_minus2 fot.M.Maruszak
3_Gaga at the Hangar 2016 - Batsheva Dance Company

Edukacja kulturalna

Poznaj naszą ofertę warsztatów i prelekcji. Dla dzieci i dla dorosłych.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.