wyślij
Festiwale

Za horyzont domu. Jak Robinson - w dżunglach Oceanii

Za Horyzont Domu

Jak Robinson - w dżunglach Oceanii 

spotkanie w ramach cyklu

Za horyzont domu

23 lutego 2023, godz. 19:00

 

Trzy wyspy na południowym Pacyfiku są szczególnie bliskie memu sercu, bo żyją tam ludzie, którzy czekają na mój kolejny przyjazd. Na bardzo wielu wyspach i archipelagach Południowego Pacyfiku zanika autentyczna kultura Polinezji i Melanezji. Jest jednak kilka wysp, gdzie w dżungli, w górach mieszkają Buszmeni - którzy ciągle jeszcze są wierni tradycji swoich przodków. Te właśnie plemiona mnie fascynują, życie z nimi jest prawdziwą przygodą Robinsona Crusoe. Szczególnie, że udaje mi się docierać do ich serc.

dr hab. Jerzy Grębosz - Naukowiec z Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Autor bestsellerowych książek z dziedziny programowania w języku C++. Twórca filmów popularnonaukowych nagradzanych na festiwalach, a także autor i reżyser popularnonaukowych widowisk teatralnych. Prawdziwą jego pasją są spotkania z pierwotnymi mieszkańcami Afryki czy Oceanii. Jak sam podkreśla, najwspanialsze jest to, że udało mu się przeżyć przygodę Robinsona Crusoe. Spędził bardzo wiele miesięcy z Buszmenami z wysp Oceanii, gdzie udało mu się dotrzeć do ich serc. Nie waha się, gdy trzeba się adaptować do lokalnych zwyczajów, jeść to co Buszmeni, czy ubierać się tak jak oni – choćby wymagało to chodzenia nago lub prawie nago. To bowiem pozwala mu się stać częścią ich społeczności. Kiedyś zaprzyjaźniony antropolog australijski powiedział mu: „jeżeli chcesz poznać jakąś kulturę nie możesz stać z boku, musisz ją praktykować".

 


Informacje / bilety:

 • Data: 23 lutego 2023, godz. 19:00
 • Miejsce: antresola
 • Bilety: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)
 • Bilety zakupione online nie podlegają zwrotowi
 • Bilety grupowe, w cenie ulgowej, obowiązują przy zakupie minimum 10 biletów.
 • Kasa CSM, godziny otwarcia i kontakt:
  • tel.: 14 633 46 04, mail: kasa@csm.tarnow.pl
  • poniedziałek - piątek - 10:00 - 20:00
  • sobota - niedziela - 15:00 - 20:00
Za horyzont domu. Jak Robinson - w dżunglach Oceanii
Podziel się:
Za horyzont domu. Jak Robinson - w dżunglach Oceanii
Za horyzont domu. Jak Robinson - w dżunglach Oceanii
Za horyzont domu. Jak Robinson - w dżunglach Oceanii
Za horyzont domu. Jak Robinson - w dżunglach Oceanii

Millennium Studio

Zawsze wyszukane kino.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.