wyślij
Kino

Millennium Studio - Efekt motylka

Millennium Studio

Film bez dubli, bez aktorów, za to z prawdziwymi łzami, radością, miłością i wspaniałą rodziną, która przekonuje, że jak się nie da, to się da! Historia heroicznej walki o zdrowie i życie Zuzi Machety.

Millennium Studio
Pojedynczy seans: 30.08.2021 godz. 20:30
Cena: 10 zł

reżyseria: Jarosław Szmidt
scenariusz: Jarosław Szmidt

czas: 1 godz. 30 min.
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
2021

gatunek: dokumentalny
premiera: 31 maja 2020 (Polska)
obsada:
Zuzia, Sylwia, Sebastian i Alicja Macheta

Film od 15 lat
Wersja: 2D język polski


O filmie:

Historia heroicznej walki o zdrowie i życie Zuzi Machety – siedmioletniej dziewczynki, cierpiącej na rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną skóry – EB. Choroba powoduje otwarte rany na całym ciele i bezustanny ból porównywalny do oparzenia wrzątkiem. O dzieciach z EB mówi się „dzieci motylki”, bo ich skóra jest wrażliwa jak skrzydła motyla.

Dzięki solidarności tysięcy ludzi zebrano 6 mln zł na pokrycie kosztów innowacyjnej, ale zarazem ryzykownej terapii w USA, która może dać Zuzi nowe życie bez ran i bólu. Rozpoczyna się trudna i długa walka, emocjonalny rollercoaster, gdzie stawką jest życie uśmiechniętej mimo bólu dziewczynki...

 


Millennium Studio:

to stała, comiesięczna oferta dla osób ceniących sobie kino o wysokich walorach artystycznych. Średnio co dwa tygodnie prezentujemy na jednorazowych pokazach filmy, które zostały nagrodzone na festiwalach filmowych, te, które szokują i pobudzają do myślenia oraz te, które trudno znaleźć w repertuarze kina komercyjnego. Wyborem tytułów zajmuje się Łukasz Maciejewski.

 


Nowy regulamin Kina Millennium dostępny TUTAJ

Millennium Studio - Efekt motylka
Podziel się:

Edukacja kulturalna

Poznaj naszą ofertę warsztatów i prelekcji. Dla dzieci i dla dorosłych.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.