wyślij
Kino

Millennium Studio - Kwiat szczęścia

Millennium Studio

Botaniczny thriller? Dystopijny horror? Dramat rodzinny? Satyra społeczna? Pierwszy anglojęzyczny film Jessiki Hausner („Lourdes”) jest równie nieprzewidywalny, jak ona sama...

Millennium Studio
Pojedynczy seans: 9.11.2020 godz. 20:30
Cena: 10 zł

reżyseria: Jessica Hausner
scenariusz: Jessica Hausner / Géraldine Bajard

czas: 1 godz. 40 min.
kraj produkcji:
Austria / Niemcy / Wielka Brytania
rok produkcji:
2020

gatunek: dramat / sci-fi
premiera: 23 października 2020 (Polska)
obsada:
Emily Beecham, Ben Whishaw, Kerry Fox

Film od 15 lat
Wersja: 2D napisy PL


O filmie:

Alice (Emily Beecham) jest pomysłową biotechnolożką i pracoholiczką, która nie ma czasu na związki - odrzuca m.in. zaloty kolegi z pracy (Ben Whishaw). Udaje jej się wyhodować w laboratorium eksperymentalny, genetycznie zmodyfikowany kwiat, który emituje zapach wywołujący u ludzi wydzielanie oksytocyny, co wprowadza ich w błogi nastrój. Jednak uprawa wymyka się spod kontroli… Wokół Alice zapanowuje niespotykana pandemia szczęścia i beztroski. Jej ukochany syn (po którym nazwała roślinę Little Joe) jest jedną z ofiar. Kobieta zaczyna czuć się coraz bardziej osamotniona i osaczona… Odnosi wrażenie, że pozostali żyją w innym wymiarze, zaś firma skupia się na pomnożeniu zysków ze sprzedaży jej wynalazku.

Akcja rozgrywająca się w aseptycznych i estetycznych wnętrzach skłania do przemyśleń na temat etycznych granic nauki oraz psychicznej kondycji zachodniego społeczeństwa, pogrążonego w depresji i korzystającego masowo ze sztucznych środków do polepszania samopoczucia.

 


Millennium Studio:

to stała, comiesięczna oferta dla osób ceniących sobie kino o wysokich walorach artystycznych. Średnio co dwa tygodnie prezentujemy na jednorazowych pokazach filmy, które zostały nagrodzone na festiwalach filmowych, te, które szokują i pobudzają do myślenia oraz te, które trudno znaleźć w repertuarze kina komercyjnego. Wyborem tytułów zajmuje się Łukasz Maciejewski.

Millennium Studio - Kwiat szczęścia
Podziel się:
Millennium Studio - Kwiat szczęścia
Millennium Studio - Kwiat szczęścia
Millennium Studio - Kwiat szczęścia
29.10.2020 12:57

Millennium Studio

Zawsze wyszukane kino.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.