Kino
Zieja
Dla młodzieży, Dla dorosłych
Historia niezwykłego życia księdza Jana Ziei, duchownego, działacza społecznego, tłumacza, publicysty i pisarza religijnego na tle polskiej historii XX wieku.
Seanse: 28.08 - 3.09.2020
reżyseria: Robert Gliński
scenariusz: Wojciech Lepianka
kraj produkcji: Polska
rok produkcji: 2020
czas trwania: 1 godz. 50 min.
gatunek: historyczny, biograficzny
premiera: 13 marca 2020 (Polska) / 13 marca 2020 (świat)
obsada: Andrzej Seweryn, Mateusz Więcławek, Zbigniew Zamachowski, Tadeusz Bradecki, Sonia Bohosiewicz
Film od 15 lat
Wersje: 2D PL
Bilety:
Wersja 2D Sala Kameralna:
- 15 zł normalny,
- 13 zł ulgowy - dla dzieci i młodzieży do 16 r.ż., studentów do 26 r.ż., posiadaczy Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny (1 bilet na 1 kartę), emerytów i rencistów.
Od października 2019 dla studentów do 26 roku życia obowiązują ulgi na zakup biletów do kina. Centrum Sztuki Mościce zastrzega sobie prawo do sprawdzania dokumentów upoważniających do ulg, dlatego osoby kupujące bilety przez internet proszone są w momencie przybycia na wydarzenie w CSM o posiadanie przy sobie legitymacji.
O filmie:
Rok 1977. Osiemdziesięcioletni ksiądz Jan Zieja (Andrzej Seweryn), współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników, jest przesłuchiwany przez Grosickiego, oficera Służby Bezpieczeństwa (Zbigniew Zamachowski). Grosicki nakłania go do współpracy. Ksiądz odmawia. Grosicki nie daje za wygraną. Jest świetnie przygotowany. Wie o życiu księdza wszystko, czym chce zdobyć jego zaufanie. Jeśli mu się nie uda, może stracić wszystko.
Przesłuchania uruchamiają wspomnienia z życia Ziei. Pełne dramatycznych wydarzeń związanych z polską historią XX wieku, są tłem do pokazania jego bezkompromisowej postawy moralnej.
Film jest epicką wędrówką przez historię Polski. Przewodnikiem tej opowieści jest charyzmatyczny ksiądz Jan Zieja.
Teraz są czasy tak skomplikowane, tak pogmatwane, żyjemy w takim chaosie wartości, sporów, skłóconych postaw, że opowieść o tej postaci na pewno odegra bardzo ważną rolę - reżyser Rober Gliński o filmie w rozmowie z Polską Agencją Prasową