• Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • YouTube
  • Google+
Kino

Głos pana

Millennium Studio

Długo wyczekiwana ekranizacja dzieła Stanisława Lema pt. "Głos pana" to kooprodukcja węgiersko-kanadyjska. Ciekawa konstrukcja, nowe postaci i wątki,

Millennium Studio
Pojedynczy seans: 11.11.2019 godz. 20:30
Cena: 10 zł

reżyseria: György Pálfi
scenariusz: György Pálfi, Gergö Nagy V., Zsófia Ruttkay

czas: 1 godz. 48 min.
kraj produkcji:
 Francja, Kanada, Szwecja, USA, Węgry
rok produkcji:
2018

gatunek: dramat
premiera: 13 września 2019 (Polska) 31 października 2018 (świat)
tytuł oryginalny: His Master's Voice

obsada: Piotr Hoghart, Eric Peterson, Kate Vernon (“Battlestar Galactica”) i Marshall Williams (“Glee”)

Film od 15 lat
Wersja: 2D napisy PL 
 


O filmie:

Młody mężczyzna poszukuje swego ojca – profesora matematyki Petera Hogartha, który zaginął podczas pracy nad tajnym projektem rządu Stanów Zjednoczonych. Projekt ten dotyczył rozkodowania, przetłumaczenia i zrozumienia transmisji od inteligentnych istot pozaziemskich.

O ile Solaris była wśród książek Lema najpopularniejsza i przysporzyła autorowi największej bodaj sławy, o tyle napisany niedługo potem Głos Pana zachwycił koneserów. Nie jest to „powieść akcji”, ale przygód intelektualnych więcej tu niż awantur w westernie. I jak to często bywa z podobnymi przygodami, ich przeżycie może głęboko wpływać na osobę czytelnika, zmieniać jego wizję świata, pogląd na poznanie i wartości.

Opowiedziana przez profesora Hogartha historia badań nad tajemniczym neutrinowym sygnałem jest więc raczej traktatem filozoficznym niż fabułą. Pytania, jakie zadaje się kosmicznemu przesłaniu, są zasadniczo trojakiej natury: po pierwsze — kim są, jeśli w ogóle istnieją, nadawcy „listu”?; po drugie — jakie jest owego „listu” znaczenie i jakie są intencje towarzyszące nadaniu?; po trzecie — jak Ziemianie mogą praktycznie skorzystać z wysłanego sygnału? - Profesor Jerzy Jastrzębski o „Głosie Pana”

Źródło: serwis lem.pl

 


Millennium Studio:

to stała, comiesięczna oferta dla osób ceniących sobie kino o wysokich walorach artystycznych.  Średnio co dwa tygodnie prezentujemy na jednorazowych pokazach filmy, które zostały nagrodzone na festiwalach filmowych, te, które szokują i pobudzają do myślenia oraz te, które trudno znaleźć w repertuarze kina komercyjnego. Wyborem tytułów zajmuje się Łukasz Maciejewski.

 

Głos pana
Głos pana
Głos pana
Głos pana
Głos pana
Głos pana
Głos pana
Głos pana
Głos pana

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.