• Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • YouTube
  • Google+
Kino

Nietykalny

Millennium Studio

Najnowsze dzieło dwukrotnego laureata Oskara za filmy "Człowiek na linie" oraz "Sugar Man", a także nagrodzonego Nagrodą Emmy twórcy filmu "LA 92". Współczesna szekspirowska historia Harveya Weinsteina – samozwańczego cesarza Hollywood lat 90' XX wieku.

Millennium Studio
Pojedynczy seans: 23.09.2019 godz. 20:30
Cena: 10 zł

reżyseria: Ursula Macfarlane

czas: 1 godz. 38 min.
kraj produkcji:
USA
rok produkcji:
2019

gatunek: dokumentalny
premiera: 23 sierpnia 2019 (Polska), 25 stycznia 2019 (świat)
tytuł oryginalny: Untouchable

obsada: Rosanna Arquette

Film od 15 lat
Wersja: 2D napisy PL
 


O filmie:

Współczesna szekspirowska historia, która ukazuje potężnego człowieka jako socjopatycznego drapieżnika, opętanego przez własną chciwość, potrzebę chwały i  władzy. To także historia hollywoodzkiego skandalu wszech czasów i ruchu #metoo, który miał odwagę, aby go ujawnić.

Jak jeden człowiek mógł zdobyć władzę, która pozwoliła mu na bycie bezkarnym? Co można zrobić, aby uchronić się przed ludźmi jak Harvey Weinstein?

Tytan. Wizjoner. Twórca snów. To Harvey Weinstein – samozwańczy cesarz Hollywood, który wierzył, że wybudował sobie pomnik trwalszy niż ze spiżu. Pomnik, który upadł pod ciężarem zarzutów: prześladowania, szantażu, napaści seksualnej i gwałtu.

 


Millennium Studio:

to stała, comiesięczna oferta dla osób ceniących sobie kino o wysokich walorach artystycznych.  Średnio co dwa tygodnie prezentujemy na jednorazowych pokazach filmy, które zostały nagrodzone na festiwalach filmowych, te, które szokują i pobudzają do myślenia oraz te, które trudno znaleźć w repertuarze kina komercyjnego. Wyborem tytułów zajmuje się Łukasz Maciejewski.

 

Nietykalny
Nietykalny
Nietykalny
Nietykalny
Nietykalny

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.