wyślij
Kino

Wolka

Dla młodzieży, Dla dorosłych

Jak smakuje wolność? I jaką cenę trzeba za nią zapłacić? Silna, bezkompromisowa kobieta w islandzkiej intrydze utrzymanej w klimacie najlepszych skandynawskich kryminałów.

Seanse: 18.06 - 24.06.2021

reżyseria: Arnie Asgeirsson
scenariusz: Arnie Asgeirsson / Michał Godzic

kraj produkcji: Islandia / Polska
rok produkcji: 2020
czas trwania: 1 godz. 40 min.

gatunek: dramat kryminalny
premiera: 28 maja 2021 (Polska)
obsada:
Olga Bołądź, Eryk Lubos, Anna Moskal, Jan Cięciara, Marianna Zydek

Film od 15 lat

Wersje: 2D, polskie napisy


O filmie:

Annie zostają ostatnie dni odsiadki, a to oznacza, że nadchodzi czas rozliczyć się z przeszłością. Gdy opuszcza więzienne mury, jej nadrzędnym celem jest odnalezienie Doroty, z którą ma rachunki do wyrównania. Szybko okazuje się, że to jednak nie jest takie proste, a w nowej rzeczywistości może liczyć tylko na siebie. Poszukiwania sprowadzają ją na Islandię, gdzie podając się za przyjaciółkę Doroty, szybko zyskuje zaufanie jej rodziny. Tylko one dwie wiedzą, o co toczy się gra. Jak długo potrwa ta sielanka? Jakie mroczne tajemnice kryje w sobie nasza bohaterka i jaki jest prawdziwy cel wizyty? Jedno jest pewne – na tej wyspie nie jest już bezpiecznie.

Reżyser Arnie Asgeirsson o filmie:

Jestem Islandczykiem, ale przez wiele lat studiowałem i pracowałem w Polsce. Zawsze byłem zafascynowany pomysłem zrobienia filmu o Polakach żyjących na Islandii. Chciałem zbadać jak te dwa światy spotykają się ze sobą, kontrastują i wpływają na siebie nawzajem. Na Islandii jest bardzo dużo polskich emigrantów i zawsze zastanawiałem się, dlaczego wszyscy Ci ludzie wybierają, ze wszystkich możliwych krajów na ziemi, tak dziwne, chłodne miejsce na wyspie na końcu świata, i tu decydują się przyjechać i pracować. Przez lata przychodziły mi do głowy różne pomysły i scenariusze, jak ubrać ten temat w film, ale nie były one satysfakcjonujące. Trwało to dopóki nie trafiłem na koncepcję, która stała się bazą opowieści, pod tytułem „Wolka”. W końcu byłem pewny, że mam historię, która w jakimś stopniu tłumaczy i pokazuje fuzję dwóch światów – polskiego i islandzkiego, które tak dobrze znam i które są mi tak bliskie. Co najważniejsze, “Wolka” to opowieść o rodzinie, pokazująca emocje i relacje międzyludzkie, powiązane ze sobą przeznaczeniem. To historia silnej kobiety, która ma krystalicznie czysty cel i która poświęci wszystko i wszystkich, nawet swoich najbliższych, żeby go osiągnąć. To temat uniwersalny, ponadczasowy, międzykulturowy, niemający granic terytorialnych, więc przemówi nie tylko do polskiej i islandzkiej publiczności, ale ludzi z różnych kultur. Chciałbym opowiedzieć ludzką historię, w której podróż “zewnętrzna” głównego bohatera odzwierciedla w rzeczywistości jej wewnętrzną drogę, przemianę, dojrzewanie i zbliżania się do siebie i do otaczającego ją świata.


Bilety:

Wersja 2D Sala Duża:

  • 18 zł normalny,
  • 16 zł ulgowy - dla dzieci i młodzieży do 16 r.ż., posiadaczy Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny (1 bilet na 1 kartę), emerytów i rencistów
  • 13 zł dla studentów do 26 r.ż.

Wersja 2D Sala Kameralna:

  • 15 zł normalny,
  • 13 zł ulgowy - dla dzieci i młodzieży do 16 r.ż., studentów do 26 r.ż., posiadaczy Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny (1 bilet na 1 kartę), emerytów i rencistów.

Od października 2019 dla studentów do 26 roku życia obowiązują ulgi na zakup biletów do kina. Centrum Sztuki Mościce zastrzega sobie prawo do sprawdzania dokumentów upoważniających do ulg, dlatego osoby kupujące bilety przez internet proszone są w momencie przybycia na wydarzenie w CSM o posiadanie przy sobie legitymacji.

 


Nowy regulamin Kina Millennium dostępny TUTAJ

Wolka
Podziel się:
Wolka
Wolka
Wolka

Babskie poniedziałki

Razem z koleżankami weźcie udział w największym wydarzeniu dla kobiet w regionie.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.