wyślij
Aktualności

CSM Studio: Ksiądz Profesor Michał Heller - kosmolog, fizyk, ksiądz, teolog (odcinek 30)

Kto przestaje się rozwijać, ten się cofa...

O teorii przypadku, wpływie człowieka na bieg wydarzeń, o marzeniach i o potrzebie ciągłego doskonalenia się, rozmawiamy z wybitnym teologiem, fizykiem, kosmologiem i filozofem, ks. prof. Michałem Hellerem. Był on gościem odbywającego się w Centrum Sztuki Mościce Festiwalu Tarnowianie, jest też bohaterem kolejnego odcinka CSM Studio.

- Wydarzenie, które odbyło się po raz pierwszy, zostało bardzo dobrze przyjęte przez naszych odbiorców. Była to niezwykle różnorodna propozycja obcowania ze sztuką. Odzew jaki mamy po Festiwalu, wiele ciepłych słów, które do nas dotarły oraz obecność naszych wyjątkowych Gości, w tym ks. prof. Michała Hellera, nie tylko nas dowartościowuje, ale i motywuje do dalszej, intensywnej pracy – mówi dyrektor CSM, Anna Chmura.

Ks. prof. Michał Heller jest tarnowianinem, profesorem nauk filozoficznych, teologiem specjalizującym się w filozofii przyrody, fizyce teoretycznej, kosmologii relatywistycznej oraz relacji nauka – wiara. To pierwszy i jak dotąd jedyny polski laureat Nagrody Templetona. Pomysłodawca, fundator i pierwszy dyrektor Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Kawaler Orderu Orła Białego.

Rozmawia z nim Dorota Kunc.

* Materiał wideo z napisami.

 

 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ustawienia dostępności
Ustawienia dostępności
WIZUALNE
WERSJA KONTRASTOWA
ROZMIAR TEKSTU
1
ODSTĘP POMIĘDZY WIERSZAMI
1
ODSTĘP POMIĘDZY SŁOWAMI
1
ODSTĘP POMIĘDZY LITERAMI
1