wyślij
Aktualności

CSM Studio: Jan Ożga - muzyk, piekarz, biznesmen (odcinek 27)

Muzyk, piekarz, biznesmen – kim tak naprawdę jest Jan Ożga?

Na pewno, jak sam o sobie mówi, przede wszystkim mościczaninem. - Jestem stąd, tu jest moje serce, choć fizycznie czas spędzam w Warszawie. To tu zostały moje wspomnienia i wspaniali ludzie, którzy wciąż mnie otaczają. Wracam do Mościc i do Tarnowa kiedy tylko mogę. To tu, w pobliżu IV liceum, został dom – kiedyś także piekarnia, w którym się zatrzymuję, gdy tu jestem – mówi w CSM Studio.

Jan Ożga będzie jednym z gości interdyscyplinarnego festiwalu „Tarnowianie”, który w Centrum Sztuki Mościce rozpoczyna się w pierwszy weekend września. Weźmie udział w spotkaniu pod hasłem: Od swingu do bigbitu. Opowie nie tylko o swojej drodze muzycznej, lecz także o znanym bracie – Kazimierzu związanym m.in. z Operą w Oslo.

O czym dziś marzy gość CSM Studio, czym się teraz zajmuje, jakie jest jego najwcześniejsze wspomnienie związane z Mościcami? O tym w rozmowie Doroty Kunc z Janem Ożgą. Zapraszamy na kolejny odcinek tego programu.

 

I dodajmy, że szczegółowy program trzydniowego festiwalu „Tarnowianie” już niebawem na stronie internetowej CSM, w mediach społecznościowych oraz regionalnych. - Będzie to wyjątkowe połączenie sztuk, miejsc i ludzi. Coś, czego jeszcze nie było –mówi dyrektor CSM Anna Chmura.

* materiał z napisami

Podziel się:

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.